Korekta nosa nićmi – szybki sposób na wymarzony nosek

Asymetria nosa lub jego niekorzystny kształt wpływają negatywnie na cały nasz wizerunek. Często stanowi to przyczynę kompleksów i składnia do poddawania się zabiegom chirurgicznym, które wiążą się z bólem i długą rekonwalescencją. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna dysponuje znacznie mniej inwazyjnymi rozwiązaniami. Jedną z popularnych i skutecznych metod korekty nosa jest zastosowanie nici liftingujących. Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj poniższy artykuł!
Co to jest i jak przebiega korekta nosa nićmi liftingującymi?
Korekta nosa przy użyciu nici liftingujących to szybki, mało inwazyjny i niemal bezbolesny zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Polega on na wprowadzeniu pod skórę pacjenta specjalistycznych nici, które umożliwiają kształtowanie tkanek, a jednocześnie stymulują skórę do wzmożonej produkcji kolagenu. Procedura trwa od 20 do 60 minut i jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Chwila podania znieczulenia jest jedynym nieprzyjemnym momentem zabiegu.
Stosowane w klinice Arte Derm w Warszawie nici liftingujące Aptos wykazują najwyższą skuteczność na rynku. W zależności od typu nici, które zostały zastosowane (rozpuszczalne lub stałe), efekty zabiegu utrzymują się od 1,5 do 4,5 roku.
Każda nić liftingująca jest wprowadzana do ciała pacjenta za pomocą mikrokaniuli. Najczęściej wykonywane jest jedno nakłucie, w dolnej części czubka nosa. Po wprowadzeniu mikrokaniuli, lekarz manipuluje nią w taki sposób, aby umieścić nić w pożądanym miejscu. Otwór powstały po nakłuciu tkanek zasklepia się samoistnie i nie pozostawia blizny. Pacjent opuszcza gabinet jedynie z niewielkim opatrunkiem na twarzy i może od razu powrócić do swoich codziennych zajęć.
Korekta nosa przed i po
Plastyka nosa zwykle jest wykonywana z powodów estetycznych. Przyczyną przeprowadzenia zabiegu może być zatem subiektywne niezadowolenie pacjenta z wyglądu tej części ciała. Niekiedy występują również wskazania obiektywne, które dotyczą różnego rodzaju asymetrii nosa. Dzięki medycynie estetycznej możliwe jest szybkie i mało inwazyjne zniwelowanie nierówności w wyglądzie twarzy.
Korekta nosa nićmi liftingującymi pozwala również na uzyskanie takich efektów, jak:
- uniesienie opadającego czubka nosa,
- zwiększenie objętości grzbietu nosa,
- skrócenie nosa,
- zwężenie skrzydełek nosa,
- zwężenie czubka nosa.
Efekty zabiegu są widoczne od razu po jego przeprowadzeniu. Nie są to jednak rezultaty końcowe, ponieważ procedura obejmuje tzw. nadkoretę. W okresie rekonwalescencji, który trwa od jednego do dwóch tygodni, nos pacjenta nieznacznie zmienia swój kształt i nieco opada. W tym czasie ustępuje również opuchlizna i ewentualne zasinienia, które stanowią możliwe efekty uboczne zabiegu.
Korekta nosa nićmi – przeciwwskazania i zalecenia
Przed przystąpieniem do zabiegu pacjent udaje się na konsultację, w trakcie której omawiany jest zakres pracy i jej spodziewane rezultaty. Lekarz przeprowadza również wywiad medyczny, którego celem jest wykluczenie przeciwwskazań do wykonania procedury. Są to przede wszystkim:
- choroby nowotworowe,
- kolagenoza,
- choroby autoimmunologiczne,
- inne choroby przewlekłe (np. nadciśnienie, zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby serca),
- skłonność do przerostu i bliznowacenia,
- uczulenie na preparat znieczulający.
Istnieją również okoliczności, które wykluczają wykonanie zabiegu u danego pacjenta jedynie tymczasowo. Należą do nich m.in.:
- ciąża i laktacja,
- uszkodzenia skóry,
- stany zapalne skóry,
- aktywny trądzik lub opryszczka,
- gorączka.
Jeżeli lekarz nie stwierdzi przeciwwskazań, procedura może zostać przeprowadzona. Po korekcie nosa pacjent jest zobowiązany do przestrzegania zaleceń pozabiegowych. Przede wszystkim wskazane jest unikanie przegrzewania organizmu – pobytów w saunie czy na solarium oraz intensywnej aktywności fizycznej. Nie należy również wykonywać agresywnych zabiegów pielęgnacyjnych (takich jak masaże czy peelingi). Wskazane jest powstrzymywanie intensywnej mimiki twarzy. Przez pierwsze 5 dni po zabiegu pacjent przyjmuje również antybiotyk w celu uniknięcia powikłań.