Terapia światłem LED – rewitalizacja i ukojenie dla skóry

Terapia światłem LED jest bezbolesna, przyjemna i niezwykle skuteczna w leczeniu różnego rodzaju defektów estetycznych. Z powodzeniem wspiera działanie większości zabiegów, poprzez łagodzenie niepożądanych objawów i wzmacnianie efektów. Co warto wiedzieć o fototerapii w medycynie estetycznej?
W czym pomaga terapia światłem LED?
Terapia światłem LED (z ang. Light Emiting Diode) to sposób leczenia stosowany przede wszystkim w kosmetologii i medycynie estetycznej, do którego wykorzystuje się specjalną lampę. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny. Jego istotą jest dostarczanie komórkom energii potrzebnej do rewitalizacji.
Wskazania do terapii światłem LED:
- przebarwienia,
- zmiany naczyniowe,
- trądzik,
- blizny,
- rozstępy,
- dolegliwości bólowe,
- trudno gojące się rany,
- nadmierne wypadanie włosów,
- choroby skóry, takie jak łuszczyca, bielactwo, opryszczka czy trądzik,
- oparzenia,
- skutki uboczne zabiegów odmładzających,
- chęć wzmocnienia efektów estetycznych innych terapii.
Zasada działania fototerapii
Zabieg TriWings jest przykładem terapii światłem LED, z której skorzystamy w Klinice Miracki w Warszawie. Swoją niebywałą skuteczność zabieg ten zawdzięcza trzem kolorom światła diodowego, z których każdy charakteryzuje się innym działaniem.
W zależności od barwy użytego światła można uzyskać różne efekty:
- terapia niebieskim światłem LED – działanie antybakteryjne, leczenie trądziku,
- terapia czerwonym światłem LED – działanie przeciwzmarszczkowe, likwidacja stanów zapalnych,
- terapia światłem mieszanym (fioletowym) – redukcja blizn.
Kosmetolog ustawia lampę TriWings na odpowiedni program leczniczy, dopasowany od problemu skórnego, który ma być poddany terapii. Oznacza to, że urządzenie będzie emitować światło wybranego koloru lub pracować w systemie synergicznym, czyli wykorzystywać wybrane długości fal świetlnych o różnych właściwościach terapeutycznych. Energia emitowana przez lampy LED wnika w głębokie warstwy skóry, nie powodując szkodliwego podgrzania. Lampa emituje światło atermiczne, czyli takie, które nie nagrzewa tkanek, i nie wytwarza promieniowania UV, dlatego fototerapia jest całkowicie bezpieczna. W wyniku działania energii w skórze dochodzi do reakcji biologicznych i chemicznych, których efektem jest m.in. wzrost metabolizmu komórkowego czy stymulacja melaniny do rozpadu.
Terapia światłem LED trwa od 20 do 60 minut – w zależności od tego, jakie obszary ciała są poddawane terapii. Aby osiągnąć satysfakcjonujące efekty, zaleca się wykonanie od 8 do 12 zabiegów.
Fototerapia światłem LED – efekty
Po terapii światłem LED skóra jest wyraźnie gładsza, jędrniejsza, ma wyrównany koloryt i lepszą teksturę. Znikają lub zmniejszają się niedoskonałości skórne, takie jak: zmiany zapalne, pryszcze, rozszerzone naczynka, pieprzyki. Zastosowanie światła LED na twarz poprawia kondycję skóry, przywracając jej młodzieńczy, bardziej wypoczęty wygląd. Wspomagająco przy leczeniu łysienia stosuje się terapię światłem LED na włosy. Zabieg ten hamuje wypadanie włosów i wspiera proces ich odrastania. Stymuluje skórę głowy i cebulki, pobudzając porost włosów oraz poprawiając ich kondycję.
Fototerapia relaksuje, niweluje uczucie stresu, ogranicza skutki uboczne inwazyjnych zabiegów, łagodzi ból, wspomaga działanie wielu procedur medycyny estetycznej. Światło LED sprzyja skórze, która była leczona laserami (np. podczas usuwania tatuażu), ultradźwiękami czy zostały w niej zastosowane wypełniacze. Naświetlanie wspiera regenerację organizmu po liposukcji i lipotransferze.
W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki.